وکیلوکیل کیفری

بهترین وکیل سرقت در تهران💎لیست 10 وکیل مجرب ⚖️【سال1403】

سرقت همواره یکی از جرائم متعدد در زمینه‌های گسترده‌ای بوده و همین موضوع موجب ایجاد پرونده‌های قضایی زیادی در خصوص سرقت شده است. وجود یک وکیل متخصص در زمینه سرقت نقش موثری در سیر پرونده‌های قضایی داشته و از اهمیت بالایی برخوردار است؛ چرا که اگر فردی متهم به این جرم شود و توانایی دفاع از خود و اثبات ادعاهای خود را نداشته باشد، به مجازات‌های سنگینی همچون شلاق، قطع عضو و حبس محکوم خواهد شد. در نتیجه این سوال که بهترین وکیل سرقت در تهران کیست؟ به یکی از پرتکرارترین سوالات در خصوص وکلا تبدیل شده است. ما نیز تصمیم گرفتیم در این خصوص مطلبی با هدف راهنمایی شما برای انتخاب بهترین وکیل سرقت در تهران آماده کنیم و همچنین نکات مربوطه را متذکر شویم. انواع سرقت، حق الوکاله بهترین وکیل سرقت در تهران و اهمیت اخذ وکیل سرقت در پرونده‌های مربوطه از جمله مواردی هستند که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت.

بهترین وکیل سرقت در تهران کیست؟

به طور کلی سرقت یکی از جرایم کیفری محسوب شده و به معنای بودن یا دزدیدن مال غیر بدون کسب اجازه و رضایت او می‌باشد. سرقت در خصوص ربودن اموال خاصی که قبلاً در قانون ذکر شده است قابل پیگیری می‌باشد. اگر در یک پرونده قضایی که مربوط به سرقت است شما شاکی یا متهم باشید، در هر صورت بهترین وکیل سرقت در تهران به شما در خصوص اثبات ادعای‌تان و اخذ حقوق شما‌، تمام امورات را بر عهده داشته و تا پایان مسیر شما را همراهی می‌کند. وجود همراهی کار بلد و راه آشنا که در خصوص پرونده قضایی سرقت تخصص لازم را دارا است، موجب دلگرمی و آسودگی خاطر شما شده، و مهمتر از همه شما را به موفقیت در دادگاه نزدیک خواهد کرد.

بهترین وکیل کیفری در تهران دارای پروانه وکالت و تحصیلات مربوط به پرونده‌های کیفری از جمله سرقت بوده و همچنین از تجربه و تخصص بالایی در این زمینه برخوردار است. بهترین وکیل سرقت در تهران با کمک گرفتن از قوانین وضع شده به زبان دادگاه و قانون، از شما در مراجع قضایی دفاع کرده و تمام امورات پرونده شما را پیگیری خواهد کرد. همچنین اگر فردی مرتکب جرم سرقت شده باشد، اخذ وکیل همچنان برای وی یکی از موارد ضروری به شمار می‌رود؛ چرا که وجود یک وکیل می‌تواند تا حد زیادی از مجازات شما کاسته و از مجازات بیش از اندازه شما جلوگیری کند.

بهترین وکیل سرقت در تهران

انواع سرقت از نظر قانون مجازات اسلامی

از نظر قانون مجازات اسلامی، سرقت به طور کلی به دو دسته حدی و تعزیری تقسیم شده که هر کدام دارای شرایط و مجازات مختص به خود هستند. شرایط و مجازات سرقت حدی و تعزیری تا حدودی از قبل تعیین شده و مقداری هم به نظر و رای نهایی دادگاه وابسته می‌باشد. از آنجایی که مجازات هر دو نوع سرقت سنگین و سرنوشت‌ساز است، اخذ وکیل سرقت در خصوص تمام پرونده‌های سرقت بسیار موثر واقع شده و برای موکلان ضروری می‌باشد.

سرقت حدی به سرقتی می‌گویند که مقدار زیادی از مجازات او توسط شرع و اسلام از پیش تعیین شده باشد به زبان دیگر می‌توان گفت حد از نظر لغوی به معنای مجازاتی بوده که  بر اساس موازین شرعی  مشخص شده‌ است. مجازات سرقت حدی به این ترتیب است:

 • سرقت اول قطع: ۴ انگشت دست راست
 • سرقت دوم قطع: پای چپ  به نحوی که نیمی از کف پا  مقداری از محل مسح پا باقی بماند
 • سرقت سوم: حبس ابد
 • سرقت چهارم(که قاعدتاً در زندان اتفاق می‌افتد): اعدام

سرقت تعزیری سرقتی است که  سارق به هدف استفاده از ارزش مالی یک کالا آن را سرقت می‌کند؛ و لازم است آن را به صاحب اصلی بازگردانده و در صورت عدم وجود مال، مبلغ و بهای او را به نرخ روز به مالک پرداخت کند. در سرقت تعزیری تمام واسطه‌ها مجرم شناخته شده و خریدار نهایی مال مسروقه، در هر دو صورت (آگاهی یا عدم آگاهی از مسروقه بودن کالای خریداری شده)، موظف است آن را به صاحب اصلی بازگرداند. مجازات سرقت تعزیری معمولاً شلاق و حبس کوتاه مدت می‌باشد که با توجه به مقدار و نوع مال مسروقه تعیین خواهد شد.

حق الوکاله بهترین وکیل سرقت در تهران

حق الوکاله یا همان مبلغی که موکل به عنوان دستمزد به وکیل پرداخت می‌کند، با توجه به پرونده‌های مختلف، هر سال توسط قوه قضاییه مشخص و تصویب می‌شود. البته که میزان دقیق حق الوکاله با توافق در زمان عقد قرارداد وکالت و با در نظر گرفتن  موارد زیر تعیین می‌شود:

 • سابقه وکیل
 • نوع پرونده موکل
 • میزان دوندگی و پیگیری‌های لازم برای پرونده
 • زمانی که وکیل صرف پرونده موکل می‌کند

اما توسط قوه قضاییه در سال ۱۴۰۳ مبالغی به عنوان حق الوکاله راجع به پرونده های مختلف کیفری و حقوقی تعیین شده است؛ که شما می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما حدود حق الوکاله مربوط به پرونده خود را مشخص نمایید.

بهترین وکیل سرقت در تهران

شرایط سرقت تعزیری

موارد زیر از جمله شرایط سرقت تعزیری می‌باشند:

 • سارق در شب و در تاریکی هوا مرتکب جرم (سرقت) شود.
 • سارق یا  سارق‌ها در حین دزدی به افرادی صدمه و آسیب وارد کرده و یا فردی را تهدید کرده باشند.
 • سارق به مکانی که مال مسروقه در آن نگهداری می‌شود تجاوز کرده و حریم آن را شکسته باشد. ( مثل بالا رفتن از دیوار یاباز کردن گاوصندوق)
 • سارق یا سارق‌ها دارای سلاح سرد یا گرم بوده و صورت خود را برای عدم شناسایی پوشانده باشند.
 • سرقت توسط حداقل دو نفر صورت گرفته باشد.

شرایط سرقت حدی

از جمله شرایط سرقت حدی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • حداقل ارزش مال سرقت شده به اندازه چهار و نیم نخود طلای مسکوک باشد (که قابل خرید و فروش با از نظر اقتصادی است).
 • مال سرقت شده در محلی مشخص نگهداری شده باشد و افراد متفرقه بدون اجازه مالک به راحتی به آن دسترسی نداشته‌اند.
 • مال سرقت شده جز اموال دولت اموال عمومی واموال وقفی نباشد.

لازم به ذکر است که برای اثبات سرقت حدی، لازم است دو مرد عادل در خصوص سرقت سارق شهادت داده و سارق نیز دو بار به دزدیدن مال به سرقت رفته اعتراف کند؛ و در نهایت قاضی دادگاه نیز به نفع شاکی پرونده (یا همان مالک مال مسروقه) باشد. اگر سارق تنها یک بار به سرقت اعتراف کند مال به سرقت رفته به شاکی پرونده سرقت بازگردانده خواهد شد اما در این صورت سارق مستحق مجازات حد نخواهد بود.

در صورتی مجازات حد لازم الاجرا است که در مرحله اول شاکی شکایت کرده و مجرم را عفو نکند و در مرحله دوم اگر سارق قبل از صدور حکم و رای نهایی دادگاه، مال سرقت شده را از مالکیت خود خارج نکند. در صورتی که هر یک از این موارد نقض شود، پرونده جزء پرونده‌های سرقت حدی محسوب نخواهد شد.

ویژگی‌های بهترین وکیل سرقت در تهران

بهترین وکیل تهران قطعاً دارای خصوصیات و ویژگی‌هایی است که او را از سایر وکلا مستثنا می‌کند. این ویژگی‌ها در راستای نفع و سود موکلان بوده و نقش مهمی در انتخاب یک وکیل خواهند داشت. شما می‌توانید تنها با یک جلسه صحبت با وکیل مورد نظر خود که از ضروری ترین ویژگی‌های او مطلع شوید؛ که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفتار حرفه‌ای  وکیل با موکلان و افرادی که برای مشاوره به  وی مراجعه کردند
 • مطالعه پرونده شما قبل از قبول آن و همچنین پرسش سوالات تکمیلی در خصوص پرونده قضایی که درگیر آن هستید.
 • توانایی پیش‌بینی رای دادگاه با مطالعه پرونده  که نشانه از تبحر  تجربه بالای وکیل می‌باشد.
 • فن بیان بالا در ارتباط با افراد مختلف و همچنین اعتماد به نفس کافی هنگام سخن گفتن (که نشان از دانش و علم وکیل است)
 • عدم تعیین حق الوکاله‌های هنگفت و مبالغ بالا که از حد عرف خارج هستند.
 • ارائه راهکارهای مختلف  توسط وکیل برای پرونده شما و همچنین پیشنهاد بهترین راه (که نشان از کاربلدی وی می‌باشد)

هرچند که اکثر وکلا دارای این ویژگی‌های پیش فرض مبتدی و البته ضروری هستند، اما این موارد به حدی حیاتی و مهم بوده که لازم است قبل از عقد قرارداد وکالت  آنها را بررسی کنید و از وجود آنها اطمینان حاصل نمایید. لازم به ذکر است که باید تحقیقات لازم را در خصوص سلبقه کاری، تبحر و شهرت وکیل نیز به عمل آورید.

مزایای مشاوره حقوقی در زمینه سرقت

مزایای مشاوره حقوقی در زمینه سرقت

اگر درگیر پرونده‌‌ی قضایی مربوط به سرقت شده‌اید، لازم است مزایای مشاوره حقوقی در زمینه سرقت را با یک وکیل ماهر و مجرب بدانید. وکیل خوب (یا بهترین وکیل سرقت) با زبان ساده تمام قوانین مربوط به سرقت را برای شما تفسیر و تحلیل کرده و با استفاده از همان قوانین، راه‌های مختلفی برای حل پرونده شما ارائه و پیشنهاد می‌دهند. این موضوع مهم‌ترین مزیت مشاوره حقوقی در زمینه سرقت می‌باشد؛ چرا که شما از دانستن قوانین و راه‌های ممکن برای حل پرونده و اتمام آن به نفع شما آسودگی خاطر پیدا خواهید کرد و ذهن شما در خصوص پرونده قضایی‌تان بسیار مرتب و آگاه خواهد شد.

همچنین افراد ناآگاه ممکن است در سیر پرونده قضایی خود مرتکب اشتباهاتی شوند که در نهایت موجب ضرر آنها باشد. اما اخذ مشاوره حقوقی با یک وکیل، می‌تواند از انجام این اشتباهات جلوگیری کرده و اقدامات صحیح و لازم را به  افراد پیشنهاد دهد؛ که این موضوع نیز یکی از مزیت‌های مهم مشاوره حقوقی می‌باشد.

جمع بندی

در نهایت اخذ بهترین وکیل سرقت در تهران موجب افزایش احتمال پیروزی شما در یک پرونده قضایی شده و منافع شما را حفاظت می‌کند. در این مقاله قصد داشتیم شما را در خصوص انتخاب بهترین وکیل سرقت در تهران  راهنمایی کنیم؛ امید است که این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد. اگر در خصوص اخذ بهترین وکیل سرقت در تهران سوالی دارید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما به اشتراک گذاشته و پاسخ آن را در کوتاه‌ترین زمان دریافت کنید. لطفاً نظرات خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک بگذارید و در بهبود مقالات بعدی به ما کمک کنید. با تشکر از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی نمودید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + نه =

دکمه بازگشت به بالا