وکیلوکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی در تهران 💎لیست 10 وکیل مجرب ⚖️【سال1403】

انتخاب و شناسایی بهترین وکیل ملکی در تهران، یکی از مهمترین گام‌ها جهت پیروزی در دعاوی ملکی بوده و نقشی تاثیرگذار را در این زمینه ایفا می‌کند. بدیهی است که بهترین راه برای پیروزی در پرونده‌های قضایی، اخذ وکیل مجرب و متخصص در پرونده‌های  مشابه است؛ چرا که وکلای ملکی با تخصص و مهارت خود، احتمال پیروزی پرونده قضایی شما را تا حد زیادی افزایش خواهند داد. دعاوی ملکی و پرونده‎‌های مربوط به آن امروزه یکی از مهمترین دلایل شلوغی و ازدحام در دادگاه‌ها و دادسراها است؛ و این موضوع نشان‌دهنده نیاز افراد به شناخت بهترین وکیل ملکی است. در این مطلب به موارد زیادی از جمله ویژگی‌های وکیل ملکی در تهران و مزایای داشتن وکیل ملکی پرداخته؛ و در نهایت قصد داریم شما را برای بهترین انتخاب راهنمایی کنیم.

بهترین وکیل ملکی در تهران چه کسی است؟

اول از هر چیزی باید به این بحث بپردازیم که به چه وکیلی، وکیل ملکی می‌گویند؟ وکیل ملکی، وکیلی است که گرایش بیشتری به پیگیری و فعالیت در زمینه دعاوی ملکی داشته، و در این خصوص دارای تجربه‌های موفق است. بهترین وکیل ملکی، وکیلی است در خصوص قوانین، مقررات و تبصره‌های مربوط به املاک، مستغلات و در کل دعاوی ملکی، شناخت و تخصص بالایی داشته و در این زمینه شناخته شده و معروف است.

به زبان ساده‌تر می‌توان گفت وکیل ملکی خوب، شخصی است که موارد زیر را دارا باشد:

 • فارق التحصیل رشته حقوق و دارای پروانه وکالت
 • مسلط به قوانین ملکی و دارای تجربه وکالت در دعاوی ملکی (به طوری که با مطالعه پرونده موکل خود و اگاهی نسبی به ماجرا، توانایی پیش‌بینی رای دادگاه را داشته باشد)
 • موکلان راضی و رزومه کاری خوب

به طور کلی رشته حقوق نیز مانند سایر رشته‌ها، به گرایش های مختلفی تقسیم می‌شود. بدیهی است که اگر برای هر کار حقوقی به متخصص همان کار مراجعه کنیم، بهترین نتیجه رقم خواهد خورد. در نتیجه، توصیه می‌شود برای پیگیری و به نتیجه رساندن دعاوی و اختلافات ملکی خود در شهر تهران، به بهترین وکیل تهران مراجعه کنیم.

اهمیت بهترین وکیل ملکی تهران

در چه مواردی ‌می‌توان به بهترین وکیل ملکی در تهران رجوع کرد؟

ممکن است این سوال ایجاد شود که در چه مواردی می‌توان به وکیل ملکی مراجعه کرد؟ در واقع افراد می‌توانند در مواردی مثل معاملات ملکی، مسائل مربوط به انحصار وراثت، اختافات مربوط به شراکت در املاک، تفکیک و اتمام شراکت، تخلیه، خلع ید و مزاحمت های مربوط به املاک، از وکیل ملکی کمک بگیرند. در ادامه به ارائه توضیحات تکمیلی در خصوص موارد ذکر شده خواهیم پرداخت.

معاملات خرید، فروش و اجاره املاک:

اخذ وکیل ملکی برای انجام معاملات ملکی، موجب حفظ حقوق افراد از لحاظ قانونی شده و از ایجاد مشکلات و اختلافات احتمالی بین طرفین قرارداد جلوگیری می‌کند. همچنین در صورتی که طرفین از حقوق؛ امتیازات و دسترسی های خود در قرارداد مطلع نباشند، وکیل هر یک از طرفین قرارداد، آگاه‌سازی های لازم را به عمل خواهد آورد؛ که این موضوع موجب جلوگیری از اختلافات و درگیری طرفین در آینده می‌شود.

تنظیم و اجرای وصیتنامه:

در صورتی که افراد تصمیمات خاصی برای اموال ملکی خود داشته و نمی‌توانند از ورثه خود کمک بگیرند، وکیل ملکی گزینه‌ای امین و مناسب برای اجرای دقیق وصیتنامه و تقسیم اموال آنها است.

اختلافات و درگیری‌های مربوط به شراکت و همسایگی املاک و بنا‌ها:

در مواردی مثل مرزنگاری بین املاک، خرید و فروش املاک مشاع (ملک هایی که چند مالک دارند) ومواردی از این دست که مالکین در آنها دچار اختلاف می‌شوند، اخذ وکیل ملکی بهترین و مطمئن‌ترین راه برای احقاق حق افراد است.

دعاوی مربوط به خلع ید:

خلع ید در حقیقت یک حکم قضایی بوده و در مواردی صادر می‌شود که مال از تصرف مالک خارج شده و توسط فردی غیر از مالک غصب شده است؛ واگر مالک شکایت، پیگیری و ادعای خود را ثابت کند (اثبات مالکیت)، این حکم توسط دادگاه صادر خواهد شد. حضور وکیل در چنین پرونده ای در اکثر مواقع موجب تصرف و توقیف ملک مورد نظر (تا زمان رای نهایی دادگاه) می‌شود.

دعاوی مربوط به سرقفلی:

سرقفلی مبلغی است که با امتیاز تجاری بودن یک مکان معاوضه شده که در صورتی که دعاوی مربوط به سرقفلی بین طرفین قرارداد صورت گیرد، وجود یک وکیل، به تسریع روند پرونده کمک ویژه‌ای خواهد داشت.

خصوصیات بهترین وکیل ملکی در تهران چیست؟

همانطور که می‌دانید، وکلا با مطالعه پرونده‌های قضایی و تشخیص راه‌حل کلی آنها، در دعاوی مختلف از موکلان خود دفاع می‌کنند. به طبع یک وکیل ملکی خوب، ویژگی‌های مشخصی داشته که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسلط کامل بر قوانین و تبصره‌های مربوط به دعاوی ملکی
 • تجربه و سابقه قابل توجه در زمینه دعاوی ملکی
 • آشنایی با روند پروندههای مختلف و سیر دادگاهی آنها
 • پافشاری در تمامی مراحل پرونده، سرعت عمل و جسارت بالا

شما می‌توانید بسیاری از این موارد را با یک جلسه دیدار و صحبت کردن با وکیل مورد نظر خود، یشتر موارد گفته شده را مورد بررسی قرارداده و ارزیابی کنید.  میزان تجربه‌ بالا، رضایت سایر موکلان و خوشنام بودن نیز، از جمله مواردی هستند که می‌توان معیار ارزش‌گذاری یک وکیل قرارداد.

وظایف بهترین وکیل ملکی در تهران

وظایف بهترین وکیل ملکی در تهران

وظایف وکیل پایه یک دادگستری، در بیشتر موارد، مربوط به ارائه اسناد معتبر، پیگیری موارد مربوط به موکل در مراجع قضایی، دفاع از موکل و اثبات ادعای آن در دادگاه و همچنین ارائه اعتراضات دادخواست‌های لازم در مراحل مختلف پرونده است. همچنین پیگیری مداوم پرونده شما نیز یکی از مهمترین وظایف یک وکیل خوب محسوب می‌شود. وکیل ملکی مجرب با انجام هر یک از موارد ذکر شده، پرونده شما را به مراتب بهتری رسانده و رای نهایی دادگاه را به نفع شما تغییر خواهد داد.

اگر بخواهیم وظایف یک وکیل ملکی را دقیق‌تر مورد بررسی قراردهیم، ابتدا لازم است دعاوی ملکی را به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم کنیم؛ چرا که در برخی از موارد، وظایف وکیل وابسته به نوع پرونده است.

دعاوی ملکی کیفری که معمولا مربوط به تصرف عدوانی، جعل سند، فروش ملک غیر و ورود غیر مجاز به ملک غیر می‌شود؛ و وظیفه در آنها با توجه به اختیاراتی است که موکل به او داده و وظیفه مهم وکیل در این موارد مطابقت دادن اسناد و مدارک با قانون و تبصره‌های موجود بوده که در راستای اثبات درستی و صحت ادعای موکل است.

در دعاوی ملکی حقوقی نیز که شامل مطالبه سرقفلی، تعدیل اجاره‌بها و مواردی اینچنین است، وظیفه وکلای ملکی بیشتر مربوطه به اخذ حکم پلمپ ومواردی از این دست خواهد بود.

مزایای مراجعه به بهترین وکیل ملکی در تهران

از جمله مزیت‌های داشتن وکیل ملکی در تهران، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • وکیل ملکی با تکیه بر دانش و تجربه خود، و همچنین آشنایی که با روند پرونده‌ها و دعاوی مختلف دارند، موجب اطمینان خاطر موکل خود شده و در نهایت، احتمال رسیدن به نتیجه مطلوب را تا حد زیادی افزایش می دهد.
 • داشتن بهترین وکیل ملکی در بسیاری از موارد موجب تحقق تمام اهداف موکلان خواهد شد.
 • داشتن وکیل ملکی موجب سرعت و سهولت بیشتر در انجام کار‌های مربوط به دعوای ملکی می‌شود، چرا که با توجه به اختیاراتی که وکیل در انجام امور دارد، بیشتر پیگیری‌ها و دوندگی‌های مربوط به پرونده، توسط وکیل ملکی انجام شده و نیازی به حضور موکل نیست.
 • اقدامات قانونی وکیل ملکی در روند دادگاه تاثیرات مثبت و سازنده‌ای خواهند داشت.
 • در صورت داشتن وکیل ملکی، نیازی به حضور موکل در دادگاه نخواهد بود؛ و این موضوع موجب جلوگیری از تنش‌ها و درگیری‌های احتمالی در دادگاه، و انجام امور قانونی با آرامش بیشتر می‌شود.
 • داشتن بهترین وکیل ملکی در تهران از ایجاد هر گونه خسارت و ضرر مالی برای موکل خود جلوگیری کرده، و وی در تمام مراحل یک پرونده برای دفاع از موکل خود در قالب قوانین، نهایت سعی خود را خواهد کرد.

جمع بندی

در این مطلب قصد داشتیم شما را برای انتخاب بهترین وکیل ملکی در تهران راهنمایی کرده و مواردی که لازم است در آنها از وکیل ملکی کمک بگیرید را ذکر کردیم. شما می‌توانید سوالات خود را در این زمینه، از طریق کامنت مطرح کرده و در کمترین زمان ممکن پاسخ خود را دریافت کنید. لطفا نظر خود را در مورد این مقاله  با ما به اشتراک بگذارید. با تشکر از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 17 =

دکمه بازگشت به بالا