وکیلوکیل خانواده

بهترین وکیل اجرت‌ المثل در تهران 💎 لیست 10 وکیل مجرب⚖️【سال1403】

بهترین وکیل اجرت المثل در تهران کیست؟ یکی از پرتکرارترین سوالات افرادی است که درگیر دعاوی و پرونده‌های قضایی شده، و به دنبال اثبات ادعای خود در دادگاه هستند. در واقع اجرت المثل دارای انواع مختلفی بوده و این موضوع موجب گستردگی دعاوی مربوط به اجرت المثل می‌باشد. ما نیز به همین علت، مقاله‌ای در خصوص دعاوی مربوط به اجرت المثل را برای شما ترتیب داده‌ایم تا به بخش عظیمی از سوالات شما پاسخ داده و شما را برای انتخاب بهترین وکیل اجرت المثل در تهران راهنمایی کنیم؛ چرا که یک وکیل خوب و متخصص در زمینه پرونده قضایی، نقش موثری ایفا کرده و به میزان قابل توجهی احتمال پیروزی شما در دادگاه‌های قضایی را افزایش می‌دهد. اینکه اجرت المثل دقیقاً چیست و به چه افرادی تعلق خواهد گرفت از جمله مواردی هستند که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت و تمام نکات مهم در این زمینه را یادآور خواهیم شد.

بهترین وکیل اجرت‌ المثل در تهران کیست؟

بهترین وکیل اجرت المثل در تهران، وکیلی است که علاوه بر تحصیلات مربوطه، دارای تجربه، تخصص و سابقه بالا در این زمینه  بوده؛ و شهرت قابل توجهی در این خصوص دارد. در واقع اجرت المثل یک دعوا بین زوج‌هایی است که قصد طلاق داشته و هر کدام به دنبال دفاع از حقوق خود هستند.

اثبات وجود یا عدم وجود  برخی موارد در دادگاه برای هر یک از زوجین دارای اهمیت زیادی بوده است. به عنوان مثال در خصوص دعاوی اجرت المثل می‌توان گفت اگر زوجه با کمک وکیل خود اثبات کند که در خانه  کارهایی انجام داده است که از نظر شرع و قانون جز وظایف او نبوده، می‌تواند اجرت المثل ایام زوجیت را مطالبه کند .وجود یک وکیل در این دعاوی می‌تواند به تسریع روند پرونده و عادلانه‌تر بودن رای نهایی دادگاه کمک کند. بهترین وکیل تهران می‌تواند با به کارگیری قوانین وضع شده و ارائه دلایل محکمه پسند در دادگاه، از شما تا حد امکان دفاع کرده و موجب افزایش احتمال پیروزی شما در دادگاه شود.

بهترین وکیل خانواده در تهران با مشاوره عالی و کامل  قبل از هرگونه اقدامی، می‌تواند موجب انجام امورات قضایی به بهترین نحو ممکن گردد؛ و امورات غذایی مربوط به اجرت المثل نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در واقع شما برای مطالبه اجرت المثل می‌توانید به وکلای متخصص در این زمینه رجوع کرده و با اخذ مشاوره از آنها و همچنین عقد قرارداد وکالت، بدون درگیری با مسائل پرونده قضایی تان، در آرامش کامل تمام امورات و اقدامات لازم را به وکیل خود سپرده و مطمئن باشید که کارها به بهترین نحو توسط وکیلتان انجام می‌شود. همچنین با وجود بهترین وکیل اجرت المثل در تهران، رای نهایی دادگاه نیز تا جای ممکن به نفع شما خواهد بود.

بهترین وکیل اجرت المثل در تهران

اجرت المثل چیست؟

اجرت المثل در واقع مبلغی است که برای جبران مافات و خسارات وارده، و یا به عنوان بهای کاری پرداخت می‌شود. البته اجرت المثل محدود به مال نبوده و افراد می‌توانند هر چیزی را به عنوان اجرت المثل در نظر بگیرند؛ اما لازم به ذکر است که تعیین جرت المثل‌های خارج از عرف در زمان عقد قرارداد تعیین شده و در غیر این صورت اگر دعاوی بر سر اجرت المثل شکل بگیرد، دادگاه اجرت المثل را به شکل عرفی و قانونی برای آنها در نظر خواهد گرفت. به گفته وکلای متخصص اجرت المثل در تهران، از جمله مهم‌ترین و رایج‌ترین انواع اجرت المثل، می‌توان به اجرت المثل ایام زوجیت و اجرت المثل ایام تصرف اشاره کرد.

در خصوص اجرت المثل ایام زوجیت می‌توان گفت اگر مرد بدون ارائه دلیل محکمه پسند برای دادگاه درخواست طلاق کند؛ زن می‌تواند با اثبات اینکه در ایام زوجیت (در طول زندگی با مرد) کارها و اقداماتی انجام داده که از نظر قانون و شرع به عهده او و جز وظایف او نبوده است، می‌تواند مبلغی در این خصوص از مرد مطالبه کند که به آن مبلغ اجرت المثل یام زوجیت گفته می‌شود. به طبع هر چقدر تعداد ایام زوجیت (مدت زمان زندگی زن و مرد) بیشتر باشد، میزان اجرت المثل ایام زوجیت نیز بیشتر خواهد بود.

یکی از رایج‌ترین انواع اجرت المثل، اجرت المثل ایام تصرف بوده و شرح کلی آن این است که اگر بدون  کسب اجازه و انعقاد قرارداد، فردی مال یا ملک فردی دیگر را تصرف کند، مالک می‌تواند اقدام به شکایت کرده و از طرف مقابل اجرت المثل ایام تصرف را مطالبه کند. اجرت المثل ایام تصرف بدون در نظر گرفتن سودی که فرد متصرف از مال یا ملک مالک تصرف شده کسب کرده است تعیین می‌شود. البته موارد زیادی هستند که در تعیین اجرت المثل ایام تصرف نقش دارند؛ و از جمله آنها می‌توان به شرایط موجود درایام تصرف، نوع مال تصرف شده و ارزش کلی آن اشاره کرد.

شرایط دریافت اجرت المثل ایام زوجیت

همانطور که می‌دانید در قانون و شرع، برای زن و مرد در زندگی مشترک و ازدواج وظایفی تعریف شده و همینطور شرایطی برای جدایی آنها مشخص شده است. دریافت اجرت المثل ایام زوجیت نیز دارای شرایطی بوده که از جمله مهم‌ترین آنها درخواست طلاق از طرف مرد است؛ به این معنا که اگر مرد درخواست طلاق کرده و دلیل محکمه پسندی نیز برای آن ندارد، در صورتی که زن مایل داشته باشد می‌تواند اجرت المثل ایام زوجیت را مطالبه کند.

در نتیجه اگر مرد درخواست طلاق کرده و اثبات کند که زن وظایف زناشویی خود را به خوبی انجام نمی‌دهد و در کل  از انجام اموری  که جز وظایف او هستند خودداری می‌کند، به هیچ عنوان زن مستحق دریافت اجرت المثل نمی‌باشد؛ چرا که مرد در دادگاه دلیل محکمه پسندی برای طلاق ارائه کرده است.

در کل می‌توان گفت موارد زیر شرایط دریافت و پرداخت اجرت المثل ایام زوجیت هستند:

  • درخواست طلاق و جدایی از طرف مرد باشد و نه طلاق توافقی یا طلاق به درخواست زن
  • زن اثبات کند که اموری را در طول ایام زوجیت انجام داده که از نظر قانون و شرع، مسئولیتی در قبال آنها نداشته است. (مثل اداره امور منزل و شیردهی)
  • در دادگاه اثبات شود که زن در انجام وظایف خود در زندگی مشترک کوتاهی نکرده و درخواست طلاق و جدایی از طرف مرد، بدون دلیل است.
  • زوجه برای انجام تمام امورات از مرد کسب تکلیف کرده و بدون اجازه او اقدامی در زندگی مشترک نکرده باشد.
  • زوجه اثبات کند که تمام حقوق مرد را در ایام زوجیت رعایت کرده و حقی از  او توسط زن ضایع نشده است.
  • زن و مرد هردو برای اثبات ادعای خود مستندات محکمی به دادگاه ارائه کنند.
  • زن و مرد هر دو برای طلاق رضایت داشته و اجباری در کار نباشد ( اما در روند کلی پرونده برای دریافت اجرت المثل ایام زوجیت لازم است درخواست طلاق از طرف مرد باشد.
نحوه کارشناسی اچرت المثل (بهترین وکیل اجرت المثل در تهران)

نحوه کارشناسی اجرت المثل

نحوه کارشناسی اجرت المثل ایام زوجیت به این صورت است که پس از مطالبه اجرت المثل توسط زن، در صورتی که  مرد ادعای زن را انکار کند پرونده اجرت المثل به کارشناس مربوطه ارجاع داده می‌شود و کارشناس در طی ۷ روز فرصت دارد تا نظر خود را اعلام نماید. در صورتی که پس از اعلام نظر کارشناسی، زوجین به آن اعتراض داشتند، می‌توانند تا هفت روز پس از اعلام نظر کارشناسی اعتراض خود را ثبت نمایند.

پس از ثبت اعتراض زوجین به نظر کارشناسی اولیه، هیئت کارشناسی حداقل سه نفره‌ای در این خصوص تشکیل خواهد شد. اگر زوجین مجدداً به نظر کارشناسی ثانویه اعتراض داشتند، هیئت ۵ نفره در این خصوص تشکیل می‌شود؛ و پس از آن نیر زوجین دیگر حق اعتراض به نظر کارشناسی را نداشته و رای اصلی و نهایی هیئت کارشناسی 5نفره قابل تغییر نمی‌باشد.

لازم به ذکر است که این روند کارشناسی، یکی از مهمترین مراحل اخذ اجرت المثل ایام زوجیت می‌باشد و وجود یک وکیل ماهر و با تجربه می‌تواند نقش موثری در آن ایفا کند؛ به طوری که احتمال صدور رای نهایی به نفع شما بسیار بالا رفته و در روند آن سرعت بیشتری وجود خواهد داشت.

انواع اجرت المثل چیست؟

همانطور که گفتیم اجرت المثل انواع زیادی داشته که از جمله آنها می‌توان به اجرت المثل منفعت ناشی از کار، اجرت المثل اموال، اجرت المثل اجرت المثل ایام زوجیت و اجرت المثل ایام تصرف اشاره کرد. در ادامه توضیحات مهمی در خصوص هر کدام از آنها ارائه می‌کنیم.

اجرت المثل منفعت ناشی از کار: هر انسانی با توجه به میزان تحصیلات، تخصص و تبحری که در یک زمینه دارد، قادر به انجام امورات مهمی بوده که این موضوع، دلیلی برای ارزشمندی وقت و زمان هر فرد می‌باشد. در صورتی که فردی برای کارفرمای خود کاری انجام دهد که دارای ارزش مالی و اقتصادی است و کارفرما از پرداخت ارزش و مبلغ آن سر باز زند؛ آن فرد می‌تواند با عنوان مطالبه اجرت المثل منفعت ناشی از کار، از کارفرما شکایت کرده و برای  گرفتن حق خود از طریق قانون اقدام کند.

اجرت المثل ناشی از مال: به این معناست که اگر مالک، مال یا ملک خود را به فردی اجاره دهد، مبلغی که در ازای این اجاره دریافت می‌کند اجرت المثل منفعت ناشی از مال تعریف شده و در صورتی که فرد مستاجر اجرت المثل ذکر شده در قرارداد میانه آنها را به مالک پرداخت نکند، مالک حق شکایت از وی را خواهد داشت.

جمع بندی

در نهایت مطالبه اجرت المثل در هر یک از انواع او، امری پیچیده و دارای مراحل متعددی است؛ و وجود یک وکیل موجب سهولت در روند کلی پرونده و سرعت بیشتر آن خواهد شد. در این مقاله قصد داشتیم به شما برای انتخاب بهترین وکیل اجرت المثل در تهران کمک و راهنمایی کرده، و همچنین نکات مربوط به اجرت المثل و انواع آن را ذکر کنیم. در صورتی که در این خصوص سوالی دارید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما به اشتراک گذاشته و در کمترین زمان پاسخ آن را دریافت کنید. با رابطه با مقاله با ما به اشتراک می‌گذارید و تا پایان ما را همراهی نمودید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

دکمه بازگشت به بالا