وکیلوکیل خانواده

بهترین وکیل مهریه در تهران💎لیست 10 وکیل مجرب ⚖️【سال1403】

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟ همواره یکی از سوالات پرتکرار افراد بوده، و دلیل آن نیز شلوغی دادگاه‌های خانواده برای مطالبه و دعاوی مربوط به مهریه است. به طور کلی تعیین حقوق زن و مرد موجب تامین منافع آنها در زندگی مشترک خواهد شد؛ لذا همانطور که مرد در ازدواج حق طلاق و غیره  را دارد، حقوقی نیز برای زن تعریف شده که مهریه از جمله آنها است. به دلیل اینکه برخی افراد در زمان ازدواج مبالغ گزافی را به عنوان مهریه تعیین می‌کنند امروزه افراد زیادی در دادگاه‌ها بر سر دعاوی مربوط به مهریه دچار اختلاف هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مطلب به بهترین وکیل مهریه در تهران و نحوه شناخت او بپردازیم؛ پس اگر به دنبال راهنمایی جامع برای انتخاب بهترین وکیل مهریه هستید، این مطلب مخصوص شماست.

بهترین وکیل مهریه در تهران کیست؟

تمام وکلایی که دارای پروانه وکالت و کارشناسی حقوق هستند، توانایی به عهده گرفتن پرونده‌های قضایی اعم از کیفری و حقوقی را دارا می‌باشد؛ اما همانطور که می‌دانید بهترین وکیل مهریه در تهران فردی است که تحصیلات مربوط به دعاوی خانوادگی (دعاوی حقوقی) داشته و در این زمینه دارای تجربه، تخصص و شهرت قابل توجهی می‌باشد.

وکیل مهریه با توجه به نوع پرونده شما، بررسی‌های لازم را جهت اثبات ادعای شما به عمل آورده و موجب افزایش احتمال پیروزی شما به میزان قابل توجهی در دادگاه خواهد شد. البته در نهایت چیزی که حائز اهمیت می‌باشد عادلانه بودن رای کلی و نهایی دادگاه است؛ و اینکه حق هیچ کسی از بین نرود.

معمولاً دعاوی مربوط به مهریه در زمان طلاق شکل می‌گیرند و افراد در این دوران بسیار تحت فشار بوده و به دنبال فردی قابل اعتماد هستند که بتواند پرونده آنها را کنترل و مدیریت کرده، و در نهایت موجب اتمام پرونده به نفع آنها شود؛ و همانطور که می‌دانید وکیل مهریه همان فرد قابل اعتماد است.

وظایف وکیل مهریه در فرایند اخذ مهریه چیست؟

به طور کلی هر اقدام و کاری که در چهارچوب قانون بوده و موجب تسریع روند یک پرونده و پیروزی موکل در دادگاه شود، جزء وظایف وکیل مهریه محسوب خواهد شد. اما وظیفه وکیل مهریه در حالتی که موکل زن باشد، اثبات توانایی پرداخت مهریه زن توسط مرد است؛ و بالعکس اگر موکل مرد باشد، وظیفه اصلی وکیل مهریه اثبات عدم توانایی پرداخت مهریه توسط مرد خواهد بود. به زبان ساده‌تر، وکیل هر شخص در دادگاه به نفع او سخن گفته و سعی دارد ادعای موکل خود را در دادگاه اثبات کند.

از آنجایی که معمولاً وکلای مهریه توسط زن استخدام می‌شوند، وظایف وکیل زن در پرونده مهریه به شرح زیر است:

 • تلاش برای توقیف اموال مرد توسط دادگاه
 • اخذ حکم ممنوع الخروج کردن مرد قبل از پرداخت مهریه از دادگاه
 • پیگیری تمامی امور پرونده مهریه در مراجع قضایی
 • تلاش برای اثبات ادعاهای زن در دادگاه
 • تلاش برای تغییر رای نهایی دادگاه به نفع موکل

نحوه دریافت مهریه چگونه است؟

نحوه دریافت مهریه نیز قوانین مختص به خود را داشته و این قوانین در سال‌های اخیر دچار تغییراتی شده‌اند، به این ترتیب که در گذشته و طبق قوانین قبل، زوجه (زن) برای مطالبه مهریه خود دو راه پیش رو داشت؛ اولین راه  ثبت اجرای مهریه و راه دوم، اقدام از طریق مراجعه به دادگاه.

طبق قوانین جدید در حال حاضر زن برای مطالبه مهریه از طریق قانون، لازم است ابتدا از طریق ثبت اجرای مهریه اقدام کرده و مراحل اداری لازم را طی کند؛ و اگر در این مرحله طالبه مهریه به نتیجه‌ای نرسد و پیگیری‌های زوجه منجر به توقیف اموال زوج شود، لازم است دادخواست مطالبه مهریه به دادگاه ارائه گردد.

بهترین وکیل مهریه در تهران

بهترین وکیل مهریه در تهران چه نقشی در پرونده ایفا می کند؟

در پرونده‌های قضایی مختلف و با توجه به شرایط گوناگون، وکیل مهریه نیز نقش‌های مختلفی خواهد داشت. برای مثال اگر در یک پرونده، مهریه زن از نوع عندالمطالبه باشد نقش وکیل مهریه انجام امور توقیف اموال مرد و مواردی از این قبیل است؛ اما اگر در پرونده‌ای مهریه زن از نوع عندالاستطاعه باشد، نقش و وظیفه وکیل مهریه اثبات توانایی مالی مرد برای پرداخت مهریه است.

اما به طور کلی وکیل مهریه در گرفتن مهریه نقش بسیار پررنگی را ایفا می‌کند؛ زیرا زمانی که یک پرونده مهریه درگیر دادگاه و دعاوی مربوطه می‌شود، پیچیدگی زیادی پیدا کرده و عدم وجود  فردی مجرب، متخصص، همراه و حمایت کننده در تمام امور یک پرونده حقوقی ممکن است زمان، انرژی، هزینه و مشکلات زیادی برای افراد به همراه داشته باشد.

همچنین در مواردی که مطالبه مهریه در زمان طلاق انجام می‌شود، اگر درخواست طلاق از طرف زن باشد (به دلیل شرایطی که برای دادگاه محکمه پسند هستند) ممکن است رای دادگاه چنین باشد که زن، در قبال طلاقی که از مرد میگیرد، لازم است هزینه‌ای را به مرد پرداخت کند. البته که این مبلغ معمولا مقداری از همان مبلغ مهریه است؛ اما بنا به شرایط‌های مختلف ممکن است خیلی کمتر و یا خیلی بیشتر از مبلغ مهریه باشد. نقش بهترین وکیل خانواده در تهران در چنین شرایطی دفاع از زن و تغییر رای نهایی دادگاه به نفع او است؛ به طوری که زن مهریه خود رابه طور کامل دریافت کرده و هیچ‌گونه مبلغی در قبال طلاق به مرد پرداخت نکند.

همانطور که تا اینجا متوجه شده‌اید، پیچیدگی‌های زیادی در پرونده‌های مربوط به  مهریه وجود دارد که موجب نیاز شدید به یک راهنما خواهد شد؛ فردی که بداند در شرایط مختلف چه اقدامی ضروری و کارساز است. و چه راهنما‌یی بهتر از یک وکیل مهریه که با تخصص، تحصیلات و علمی که در زمینه حقوق افراد دارد، در طول مسیر شما را همراهی و یاری کند.

مزایای اخذ بهترین وکیل مهریه در تهران

اخذ بهترین وکیل مهریه مزایای زیادی دارد؛ که مهم‌ترین آنها، تسریع روند هر یک از مراحل پرونده می‌باشد. موارد زیر، سایر مزیت‌های داشتن وکیل مهریه می‌باشند:

 • عدم نیاز به حضور موکل در جلسات دادگاه
 • عدم نیاز به پیگیری امور پرونده توسط موکل
 • تسریع اموری همچون توقیف اموال مرد

همچنین بهترین وکیل مهریه با توجه به تجربه و تخصصی که در زمینه دعاوی مربوط به مهریه دارد، در صورتی که اتفاقی غیر قابل پیش بینی در روند پرونده رخ دهد، با تسلط بالا اوضاع را کنترل و مدیریت کرده و در هر شرایطی مدافع شما خواهد بود.

بهترین وکیل مهریه در تهران

خصوصیات بهترین وکیل مهریه در تهران

بهترین وکیل مهریه خصوصیاتی دارد که او را از سایر وکلای مهریه مستثنا می‌کند؛ و مهم‌ترین آن‌ها تجربه و تسلط او بر قوانین و روند کلی پرونده‌های مختلف می‌باشد. از جمله خصوصیات بهترین وکیل تهران که متخصص در دعاوی مهریه است، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحصیلات بالا در خصوص پرونده‌های حقوقی
 • تجربه و سابقه کاری بالا
 • خوشنامی و شهرت در خصوص تبحر در امور قضایی
 • توانایی سخنوری و فن بیان بالا
 • مسئولیت پذیر و قابل اعتماد در انجام پیگیری‌های پرونده موکل
 • امانت داری و رازداری
 • رفتار حرفه‌ای با مراجعین و موکلین
 • مطالعه کامل پرونده موکلین قبل از پذیرفتن وکالت آنها

انواع مهریه از نظر قانون

از نظر قانون مهریه (از نظرزمان پرداخت) به ۲ نوع عندالمطالبه و عندالاستطاعه تقسیم می‌شود. مهریه‌ عندالمطالبه به این معنی است که زن می‌تواند در هر زمان و هر شرایط و بدون هیچ تبصره و استثتا، آن را از مرد مطالبه کرده و مرد نیز موظف است آن را پرداخت کند.

مهریه عندالاستطاعه نیز به این معنا بوده که هر زمان زن مهریه را مطالبه  کند، مرد در صورت دارایی و توان مالی، موظف به پرداخت مهریه بوده و در صورتی که توان پرداخت مهریه را نداشته باشد از پرداخت آن معاف است. مهریه از لحاظ مختلف انواع دیگری نیز دارد که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

مهرالمسمی:  نوعی از انواع مختلف مهریه که لازم است زوجین در ضمن عقد، مقدار آن را با یکدیگر توافق کرده و آن را مشخص می‌کنند. مهرالمسمی  حتماً باید مقدار معین و مشخصی بوده و از ارزش مالی برخوردار باشد. این نوع مهریه محدودیت سقفی نداشته و زوجین  برای تعیین آن محدودیتی از نظر مقدار ندارند.

مهرالسنه: نوعی مهریه نمادین که  برگرفته از مهریه‌ای است که پیامبر برای حضرت زهرا تعیین کرده‌اند؛ و مقدار آن نیز ۲۶۲.5 مثقال نقره  مسکوک است.

مهرالمثل: در صورتی که در نکاح پس از وقوع نزدیکی هنوز زوجین مشخص نشده باشد، این نوع مهریه به زن تعلق خواهد گرفت. مهرالمثل با توجه به شأن منزلت ( تحصیلات و جایگاه اجتماعی)  زن و مرد، توسط دادگاه  و یا با  توافق زوجین مشخص می‌شود.

لازم است زن و شوهر در زمان ازدواج بر سر نوع مهریه توافق کرده و در سند ازدواج نیز ذکر کنند؛ چرا که  این  توافق لازم الاجرا بوده و موجب می‌شود در صورتی که در آینده زن مهریه خود را مطالبه کند و دعوایی در این زمینه شکل بگیرد، پرونده تشکیل شده دچار پیچیدگی کمتری باشد.

مدارک لازم جهت اجرا گذاشتن مهریه چیست؟

 • کپی کارت ملی، اصل شناسنامه و کلیه مدارک شناسایی
 • اصل سند ازدواج
 • رونوشت صادر شده توسط محل عقد در صورت عدم وجود اصل سند ازدواج

جمع بندی

در نهایت وجود یک وکیل از ابتدی یک پرونده حقوقی مربوط به مهریه، موجب ایجاد روند خوبی در پیشرفته آن پرونده خواهد شد و این اطمینان وجود دارد که شما به طور کامل به حقوق خود خواهید رسید و حقی از شما ازبین نخواهد رفت. در این مقاله قصد داشتیم شما را به طور کامل برای اخذ مهریه و بهترین وکیل مهریه در تهران راهنمایی، و تمام نکات مهم در این زمینه را در ذکر کنیم.  شما می‌توانید سوالات خود را در این زمینه، از طریق راه‌های ارتباطی با ما به اشتراک گذاشته و در کوتاه‌ترین زمان پاسخ آن را از سمت ما دریافت کنید. لطفاً نظر خود را در مورد این مطلب با ما به اشتراک  بگذارید. با تشکر از اینکه تا پایان، با ما همراه بودید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 3 =

دکمه بازگشت به بالا