وکیلوکیل خانواده

بهترین وکیل طلاق در تهران 💎 لیست 10 وکیل مجرب ⚖️【سال1403】

آشنایی با بهترین وکیل طلاق در تهران، موضوعی است که قصد داریم در این مقاله به طور کامل به آن بپردازیم؛ چرا که طلاق همواره یکی از سخت‌ترین بخش‌های زندگی افراد بوده که پروسه‌ای طاقت‌فرسا نیز دارد؛ و گرفتن وکیل طلاق می‌تواند باعث تسریع و سهولت بیشتر آن شود. در واقع وجود وکیل به عنوان همراه، مشاور و مدافع شما در پروسه طلاق،  بسیار کمک‌کننده است و همچنین موجب می‌شود تا راه دشوار طلاق، با سرعت و در عین حال آرامش‌خاطر بیشتری به انتها برسد. مواردی مثل معرفی انواع مختلف طلاق از نظر قانون، چگونگی انجام طلاق توافقی و نقش وکیل در آن، خصوصیات بهترین وکیل طلاق و مزایای اخذ وکیل طلاق، از جمله مواردی هستند که قصد داریم در این مطلب به آنها پرداخته به طور کامل شرح دهیم.

بهترین وکیل طلاق در تهران کیست؟

وکیل طلاق به شخصی گفته می‌شود که دارای تحصیلات مربوط به حقوق و قوانین بوده و حضور او به عنوان وکیل مدافع در پرونده‌های طلاق بسیار ثمربخش و تاثیرگذار است. وکیل طلاق با دانش و تخصصی که در زمینه طلاق و دعاوی مربوط به جدایی افراد دارد، پرونده شما را به خوبی مدیریت کرده و در این راه شما را یاری خواهد کرد.

بهترین وکیل طلاق در تهران شخصی است که دارای ویژگی‌هایی همچون تجربه و سابقه‌کاری بالا در زمینه طلاق بوده، پرونده‌های مشابه زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته است و ترجیحا دارای تحصیلات خوبی در این زمینه است. تمام این موارد موجب می‌شوند تا یک وکیل هرچه بهتر از پس انجام امور یک پرونده برآمده و آن را با موفقیت به نتیجه برساند.

خصوصیات بهترین وکیل طلاق در تهران

در عنوان قبل به چند مورد از ویژگی های بهترین وکیل طلاق اشاره کردیم اما در این بخش به طور کامل تر به آنها خواهیم پرداخت. از جمله خصوصیات بهترین وکیل خانواده در تهران که متخصص در پرونده های طلاق است، میتوان به موارد زیادی اشاره کرد که موارد زیر برخی از مهمترین آنها هستند:

دارای تحصیلات و تخصص مربوط به حقوق خانواده و دعاوی مربوط به آن

 • اخلاق حرفه‌ای، مهارت ارتباطی و سخنوری بالا
 • مهارت تجزیه و تحلیل بالا در مسائل
 • آشنایی کامل با روند قانونی پرونده‌های مختلف
 • پیگیری مداوم کارهای موکل
 • دارای روحیه جسوانه و سرسخت

آشنایی با برخی از اصول روانشناسی (مخصوص زوجین) برای مشاوره به موکلان و راهنمایی درست آنها یکی از موثرترین ویژگی‌های وکیل طلاق بوده که نقش بسزایی در تصمیم درست موکلان خود دارد. به علاوه آشنایی  با اصول روانشناسی روابط، موجب کمک به موکل و پیشگیری از مشکلات روحی او بعد از طلاق خواهد شد.

بهترین وکیل طلاق در تهران

مزایای اخذ وکیل طلاق در تهران

اگر تصمیم قطعی برای طلاق دارید، وجود وکیل طلاق از همان ابتدای کار مزایای زیادی برای شما خواهد داشت. مهمترین و بارزترین مزیت اخذ بهترین وکیل طلاق، وجود فردی قابل اعتماد و راه بلد در شرایط دشوار روند طلاق شماست؛ چرا که پرونده های مشابه زیادی را به سرانجام رسانده و موجب هموار شدن راه برای شما خواهد شد.

مزیت دیگری که اخد بهترین وکیل طلاق برای افراد دارد، کمک او در زمینه تفکیک دارایی‌ها، اخد حضانت فرزندان و تمامی موارد مشترک بین زن و مرد است و وجود او باعث دلگرمی و برداشتن گام‌های محتاطانه برای شما خواهد بود. طلاق پروسه ای پیچیده و ناخوشایند بوده که افراد در حین طی کردن آن، فشار روحی و ذهنی زیادی را تجربه می‌کنند. همین موضوع ممکن است موجب تصمیمات و گاها انجام کارهای غیر معقولانه‌ای شود؛ که این دلیل  برای اثبات اهمیت وجود یک وکیل مدافع و راهنما در فرایند طلاق و جدایی، کافیست.

در نتیجه سعی کنید در صورت امکان، حتما از وکیل طلاق کمک گرفته و این دوره سخت در زندگی خود را به تنهایی سپری نکنید. حتی اگر افرادی از اقوام و آشنایان نزدیک، از شما حمابت کرده و پیگیر کارهایتان هستند، باز هم نمی‌توانند برای وکیل طلاق که در زمینه قانون، مجرب و متخصص است جایگزین خوبی باشند.

بهترین وکیل طلاق در تهران

معرفی انواع مختلف طلاق از نظر قانون

حتما اسم‌های مختلفی در خصوص طلاق به گوشتان خورده، عناوینی مثل طلاق توافقی، طلاق عاطفی، طلاق غیابی و موارد مشابه. برخی از این نام ها مربوط به روانشناسی روابط زوجین است و در قانون برای آنها تعریفی وجود ندارد. در این بخش به طور دقیق به انواع مختلف طلاق و جزئیات آنها خواهیم پرداخت.

دادخواست طلاق از طرف زوج (مرد)

به طور قانونی حق طلاق با مرد است، مگر اینکه این حق را در زمان عقد به زن داده و ضمن کرده باشد؛ و این به این معناست که در حالت پیش فرض، این مرد است که بدون ارائه مدرک خاصی به دادگاه توانایی طلاق دادن همسر خود را دارا است. اما این درخواست به راحتی نبوده و مواردی دیگری به دنبال دارد که کار را برای مرد سخت میکند.موارد زیر حقوقی هستند که به زن تعلق داشته و در صورتی که مرد تقاضای طلاق کند، موظف است آنها را به زن پرداخت کند:

 • مهریه
 • نفقه
 • اجرت المثل ایام زوجیت

لارم به ذکر است اجرت المثل زوجیت شرطی بوده که در تمام عقدنامه ها وجود دارد و همه آن را امضاء می‌کنند (به طور پیشفرض برای تمام افراد وجود دارد) و به این معناست که مرد باید یک دوم تمام اموالی که در ایام زوجیت به دست آورده را به زن پرداخت کند.

دادخواست طلاق از طرف زوجه (زن)

زمانی که زن درخواست طلاق می‌کند، با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد؛ مگر این که از مرد حق طلاق گرفته باشد. در واقع درخواست طلاق از طرف زن، در صورتی که دلیل محکمه پسند و قانونی برای طلاق وی وجود نداشته باشد، به نتیجه ای نخواهد رسید. البته قوانینی در این زمینه وضع شده که اگر مرد مشکلات جسمی، ذهنی یا مالی زیاد و غیر قابل تحملی دارد، دادگاه حکم طلاق را صادر خواهد کرد.

از جمله دلایل قانونی برای صدور حکم رای طلاق توسط قاضی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم سلامت و تعادل روانی
 • عدم پرداخت نفقه و هزینه‌های زندگی
 • اعتیاد
 • مبتلا بودن مرد به بیماری‌های لاعلاج یا صعب العلاج

دلایل دیگری هم هستند که می‌توانید با اخذ مشاوره از بهترین وکیل تهران که متخصص در دعاوی خانواده در طلاق است، از جزئیات آنها مطلع شوید. البته به این نکنه توجه داشته باشید که بهترین کار در دعاوی بین زوجین، تلاش برای سازش، صلح و مدارا با یکدیگر است تا کانونی گرم برای فرزندان یک خوانواده به وجود آید؛ اما به  هر حال در برخی موارد، طلاق تنها راه است.

بهترین وکیل طلاق در تهران

طلاق توافقی چیست؟

همانطور که گفتیم، در برخی موارد یکی از زوجین درخواست طلاق داده و طرف مقابل به هر دلیلی راضی به جدایی نمی‌باشد. اما طلاق توافقی به در خواست هردو طرف بوده و به طبع، بسیاری از دشواری های راه طلاق، از سر راه زوجین برداشته می‌‍‌‌شود؛ و در نهایت فرایند طلاق در طلاق توافقی مدت زمان کمتری به طول می‌انجامد.

طلاق توافقی نوعی از انواع طلاق ها بوده که در آن زوجین بر سر حقوق خود ( مثل مهریه، نفقه کودک، سرپرستی کودک و…) با یکدیگر توافق کرده و با توجه به این‌ها، توافق‌نامه‌ای برای ارائه به دادگاه تنظیم می‌کنند که در آن تمامی توافقات ذکر شده و هردو نفر (زن و مرد) پای آن را امضاء کرده‌اند.

اهمیت حضور وکیل طلاق در طلاق توافقی

برخی افراد تصور می‌کنند در طلاق توافقی به علت رضایت هر دو طرف و عدم وجود دعوا یا درگیری قضایی، دیگر نیازی به وکیل طلاق نبوده و لازم نیست در این زمینه هزینه کنند، اما همانطور که حدس می‌زنید این باور بسیار اشتباه بوده و وجود یک وکیل همواره موجب ارامش خاطر و اطمینان بیشتر است. از جمله مواردی که اهمیت وجود وکیل طلاق را در طلاق توافقی نشان می‌دهند عبارتند از:

تنظیم و نگارش درست توافق‌نامه طلاق که بین زوجین منعقد می‌شود: توافق نامه طلاق باید به قاضی پرونده ارائه شود؛ و در صورت که ناقص بودن، عدم به کار رفتن ادبیات درست و موارد مشابه، مورد قبول دادگاه نبوده و باید دوباره تنظیم شود؛ که همه اینها روند طلاق را طولانی‌تر خواهد کرد. وجود وکیل می‌تواند موجب عدم بروز مشکلاتی از این قبیل و تسریع به سرانجام رسیدن درخواست زوجین برای طلاق خواهد شد.

هچپنین وچود وکیل طلاق در چنین مواردی موجب پیشگیری از بروز دعاوی دیگر در آینده خواهد شد. چرا که در مواردی، تکلیف برخی از حقوق زوجین در توافق‌نامه مشخص نشده و بعد از طلاق مطالبه گر آن خواهند شد.

آگاهی دادن وکیل طلاق به زوجین در رابطه با اختیارات و حق و حقوقشان: اخذ وکیل طلاق در طلاق توافقی موجب آگاهی کامل افراد از حقوق خود می‌شود؛ که همین موضوع به نحوی از وقوع درگیری احتمالی بین طرفین در آینده بر سر حقوق پایمال شده آنها جلوگیری می‌کند.

جمع بندی

در نهایت، وجود وکیل طلاق همواره موجب دلگرمی افراد بوده و در پروسه اتمام یک پرونده بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل شما را برای انتخاب بهترین وکیل طلاق در تهران آماده کرده و با خصوصیات آن آشنا کنیم. امید است از این مطلب بهره کافی را برده باشید. شما می‌توانید سوالات خود را در زمینه وکالت، از طریق راه‌های ارتباطی با ما به اشتراک گذاشته و در کمترین زمان، پاسخ آن را دریافت کنید. باعث خوشحالی ما است که نظرتان را راجع به این مطلب بدانیم؛ پس اطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید تا در مقالات بعدی اعمال کنیم. با تشکر از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی نمودید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =

دکمه بازگشت به بالا