وکیلوکیل کیفری

بهترین وکیل کیفری در تهران💎لیست 10 وکیل مجرب ⚖️【سال1403】

بهترین وکیل کیفری در تهران کیست و چه وظایفی دارد؟ این سوال یکی از پرتکرارترین سوالات افرادی است که درگیر دعاوی کیفری شده و به دنبال اثبات ادعای خود هستند. در این مطلب قصد داریم به این موضوع پرداخته و وظایف بهترین وکیل کیفری، مزایای اخذ بهترین وکیل کیفری و همچنین جرائم و دعاوی که می‌توانید در خصوص آنها به وکیل کیفری مراجعه کنید را مورد بررسی قرار دهیم. پس اگر به دنبال دفترچه راهنمایی برای انتخاب وکیل کیفری بوده و یا برای انتخاب کردن بین چند وکیل کیفری دچار تردید هستید، احتمالا این مطلب همان چیزی است که به دنبالش بودید.

بهترین وکیل کیفری در تهران کیست؟

وکیل کیفری شخصی است که در پرونده‌های کیفری دارای تخصص و تجربه قابل توجهی بوده؛ و می‌توانند در خصوص آنها به افراد کمک کند. در واقع وکیل کیفری همان وکیل دادگستری است که از شما در چهارچوب قانون دفاع کرده و مانع از ضایع شدن حقوققتان خواهد شد. وکیل کیفری به شما کمک می‌کند تا ادعای خود را نسبت به دادگاه اثبات کرده و با آرامش بیشتری روند پرونده قضایی خود را طی کنید و به سرانجام برسانید. اما بهترین وکیل کیفری در تهران فردی است که علاوه بر تمام موارد گفته شده، دارای تخصص و تحصیلات قابل توجهی در زمینه قوانین و جرائم کیفری باشد.

بهترین وکیل تهران فردی است که مدرک تحصیلی حداقلی برای وکالت (کارشناسی حقوق) و پروانه وکالت را دارا است؛ و در واقع هر فردی که این مدرک را داشته باشد، توانایی عهده‌گیری وکالت کیفری را دارا می‌باشد. اما بهترین وکیل کیفری فردی است که دارای تحصیلات تخصصی در زمینه دعاوی کیفری بوده و علاوه بر تجربه بالا در پرونده‌های کیفری، دارای شهرت بالایی نیز می‌باشد. همچنین بهترین وکیل کیفری در تهران با توجه به میزان تجربه‌ای که دارد، با روند پرونده‌های مختلف آشنایی داشته و سعی دارد از حقوق موکلین خود در چهارچوب قانون دفاع کرده و ادعای آنها را در دادگاه اثبات کند.

بهترین وکیل کیفری در تهران

مزایای اخذ وکیل کیفری در تهران در مسائل قضایی

همه ما تا حدودی با وظایف اصلی یک وکیل آشنایی داریم که پیگیری امور پرونده قضایی و دفاع از موکل در دادگاه از جمله این وظایف عامیانه هستند اما همانطور که می‌دانید در بین پرونده‌های قضایی پرونده‌های کیفری  از حساسیت بیشتری برخوردار هستند و اگر فردی در دادگاه  توانایی اثبات ادعای خود را نداشته باشد حق بزرگی از او زایل خواهد شد.

مزایای اخذ وکیل کیفری در پرونده‌های کیفری به این گونه است که اگر شاکی یک پرونده کیفری هستید وجود یک وکیل می‌تواند  در افزایش  مجازات مجرم موثر واقع شده  و اگر مجرم یک پرونده کیفری هستید وجود یک وکیل کیفری موجب کاهش مجازات شما و همچنین منصفانه‌تر بودن رای نهایی دادگاه خواهد شد تا شما بیش از آنچه مستحق او هستید مجازات نشوید.

مهارت‌های برجسته وکلای کیفری چیست؟

قطعاً فردی که عنوان بهترین وکیل کیفری در تهران شناخته می‌شود، دارای مهارت‌های خاصی بوده که افراد کمتری از آنها برخوردار هستند. گاهی این مهارت‌ها از نظر افراد بی‌ربط و بی‌اهمیت بوده و تاثیری در روند پرونده‌های کیفری ندارند؛ اما در واقع همان مهارت‌های به ظاهر جزئی، یک پرونده را به موفقیت و پیروزی می‌رساند. در ادامه مهمترین مهارت‌هایی که بهترین وکیل کیفری لازم است از آنها برخوردار باشد را به طور کامل بررسی می‌کنیم.

روابط اجتماعی قوی و فن بیان بالا: بدیهی‌ترین و مهم‌ترین توانایی و مهارتی که یک وکیل لازم است از آن برخوردار باشد، روابط اجتماعی بالا، فن بیان خوب و برخورد مناسب با موکلان و مراجعه کنندگان است؛ چرا که یک وکیل موظف است بسیار محکم و استوار در دادگاه از موکل خود دفاع کرد و اطلاعات، استدلال‌ها و قوانین مربوطه را در دادگاه به خوبی ارائه دهد؛ که این موضوع مستلزم مهارت بالا در گفتار و سخنوری است.

پیگیری، سرسختی و جسارت بالا در تمام مراحل یک پرونده: در طول روند یک پرونده کیفری ممکن است فراز و نشیب‌های زیادی شامل حال موکل و وکیل او شود، چرا که رونده‌های کیفری بسیار مهم و سرنوشت ساز بوده و جدیت افراد در آن بسیار بالا است؛ و در چنین موقعیتی اگر یک وکیل، استوار و راسخ نباشد بی‌شک پرونده با شکست روبرو خواهد شد.

تسلط کامل بر قوانین مربوطه به مسائل کیفری واطلاعات به روز: اینکه یک وکیل کیفری لازم است  به قوانین مربوط به حوزه تخصص خود مسلط بوده و آگاهی کامل داشته باشد، امری بدیهی است؛ اما فاکتور دیگری که بسیار حائز اهمیت می‌باشد میزان اطلاعات به روز وکیل کیفری بوده و این یکی از مواردی است که می‌تواند یک وکیل را از سایر وکلا مستثنا کند .

توانایی تحلیل بالا در مسائل:  توانایی تحلیل یکی از مهم‌ترین مسائلی است که جز مهارت‌های وکلای حرفه‌ای محسوب شده، و به آنها در پیشبرد هرچه بهتر یک پرونده کمک بسزایی می‌کند.

بهترین وکیل کیفری در تهران

وظایف اساسی وکیل کیفری خوب در تهران

همانطور که می‌دانید در پرونده‌های کیفری اغلب سرنوشت افراد دچار تغییر شده و اگر از وکیل کیفری متبحر، متخصص و مجرب کمک گرفته نشود اوضاع تا حد زیادی  وخیم‌تر خواهد شد؛ در نتیجه  انجام وظیفه وکیل کیفری به بهترین شکل از اهمیت بالایی برخوردار بوده و امری مهم و حیاتی به شمار می‌آید. از جمله ظایف اساسی بهترین وکیل کیفری در تهران می‌توان موارد زیر اشاره کرد:

  • طرح دعوای کیفری در محکمه
  • تنظیم لوایح و دادخواست‌های لازم در زمان‌های درست و به موقع
  • دفاع از حقوق موکل
  • پیگیری‌های لازم جهت ایجاد نتایج مطلوب برای پرونده
  • حضور به موقع در دادگاه و با آمادگی کامل
  • تسلط بر قوانین مربوطه
  • صرف زمان روی پرونده موکل
  • تلاش برای کاهش مجازات و یا تبرئه موکل
  • تلاش برای اثبات ادعای موکل
  • رازداری، امانتداری و حفظ محرمیت اسرار موکلان

در نهایت هر اقدام قانونی که به نفع موکل بوده و موجب بهبود اوضاع پرونده او می‌شود وظیفه وکیل محسوب شده  و وکلای کیفری نیز از این قاعده مستثنا نیستند.  وکلای کیفری پس از نعقاد قرارداد وکالت و تنظیم وکالت‌نامه ملزم به پیگیری امور پرونده موکل بوده و لازم است برای نفع هرچه بیشتر موکل خود از هیچ تلاش و اقدامی دریغ ننماید.

تفاوت وکیل کیفری وکیل حقوقی در چیست؟

اگر نمی‌دانید که برای پرونده قضایی خود باید چه وکیلی اختیار کنید، این بخش مخصوص شماست. در واقع تمام پرونده‌ها و دعاوی قضایی به دو گروه کیفری و حقوقی تقسیم بندی شده و به طبع، وکلا نیز شامل دو دسته کیفری و حقوقی هستند. وکلای کیفری و حقوقی تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر داشته و هر کدام در زمینه‌های متفاوتی فعالیت دارند.یکی از بدیهی‌ترنین تفاوت‌های وکلای  کیفری و حقوقی، تحصیلات در مراتب بالاتر یعنی کارشناسی ارشد حقوق و دکترای حقوق است..

لازم به ذکر است که دعاوی کیفری بسیار پیچیده‌تر و گسترده‌تر از دعاوی حقوقی بوده و نیاز به تخصص تبحر و تجربه بیشتری دارد. تسلط و تخصص وکلای کیفری ایجاب می‌کند که به  قوانینی همچون قوانین مجازات اسلامی  مسلط باشند؛ و بیشتر در پرونده‌های جنایی، سرقت، جرائم مربوط به مواد مخدر، جرائم امنیتی و مواردی از این قبیل فعالیت کنند.

پرونده‌های حقوقی بیشتر مربوط به دعاوی خانوادگی، تجاری و پرونده‌هایی از این قبیل می‌شوند؛ که از جمله آنها می‌توان به دعاوی بر سر مهریه، طلاق، نفقه و غیره اشاره کرد. وکلای کیفری بیشتر در خصوص جرائم سایبری و رایانه‌ای، اقدام به قتل، تخریب اموال شخصی و مواردی از این قبیل فعالیت می‌کنند؛ و به طور کلی می‌توان گفت در مواردی فعال هستند که فردی متهم به ارتکاب جرم شده است و فردی دیگر شاکی پرونده می‌باشد.

هرچند که در کشورما  آن باید شاید به تخصص وکلا توجهی نمی‌شود اما  بهتر است در صورتی که پرونده سرنوشت سازی پیش رو دارید حتماً به وکیل  متخصص و  مرتبط با موضوع پرونده خود مراجعه کنید.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم به طور کامل شما را برای انتخاب بهترین وکیل کیفری در تهران راهنمایی کرده و تمام فاکتورهای مهم  در این خصوص را بیان کنیم. در نهایت استخدام بهترین وکیل کیفری در تهران جهت پیگیری مداوم و اصولی پرونده‌های کیفری، یکی از مهم‌ترین گام‌های لازم جهت پیروزی شما در یک پرونده است. در صورتی که پرونده شما جزء پرونده‌های  کیفری محسوب شده و به هر دلیلی در خصوص انتخاب وکیل کیفری  سوالی دارید، می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی با ما به اشتراک گذاشته و در کمترین زمان ممکن پاسخ آن را دریافت کنید. با تشکر از اینکه تا پایان این مطلب ما را همراهی نمودید و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق کامنت با ما به اشتراک می‌گذارید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

دکمه بازگشت به بالا