وکیلوکیل خانواده

بهترین وکیل نفقه در تهران 💎 لیست 10 وکیل مجرب ⚖️【سال1403】

بهترین وکیل نفقه در تهران کیست؟ سوالی است که بسیاری از افراد به دنبال پاسخ آن هستند. در واقع نفقه یکی از حقوقی است که زوجه نسبت به زوج داشته و زوج موظف است به زوجه پرداخت کند؛ که این به آن معناست که دز صورت عدم پرداخت نفقه توسط مرد، زن توانایی شکایت از مرد را خواهد داشت. بدیهی است که وجود وکیل نفقه در چنین مواردی بسیار موثر بوده و به همین دلیل افرادی که با این پرونده‌ها درگیراند، به دنبال بهترین وکیل نفقه هستند. در این مقاله قصد داریم به طور کامل شما را برای انتخاب بهترین وکیل نفقه در تهران راهنمایی کرده و هر آنچه که لازم است در این خصوص بدانید را شرح دهیم. چیستی نفقه،  وظایف بهترین وکیل نفقه و انواع نفقه از جمله مواردی هستند که در این مطلب خواهیم پرداخت.

بهترین وکیل نفقه در تهران کیست؟

وکیل نفقه فردی است که دارای مدرک کارشناسی حقوق بوده و پروانه وکالت را دریافت کرده است؛ اما بهترین وکیل نفقه دارای تحصیلات مربوط به دعاوی حقوقی بوده و در این زمینه تخصص و تجربه بالایی دارد. وکیل نفقه در خصوص دعاوی مربوط به نفقه تبحر داشته و می‌تواند وکالت افراد را در این زمینه به عهده بگیرد. از جمله دعاوی مربوط به نفقه می‌توان به مطالبه نفقه، طلاق به علت عدم پرداخت نفقه به زن، حضانت فرزند در صورت عدم پرداخت نفقه توسط مرد و موارد مشابه اشاره کرد.

بهترین وکیل خانواده در تهران که متخصص در دعاوی نفقه است، با دانش و علم خود در این  زمینه، به وکالت از زن، نفقه را از مرد مطالبه می‌کند؛ و در طول این مسیر وکیل مدافع زن بوده و با دانسته‌ها و استدلال‌های خود در خصوص پرونده موکل، از حقوق او در چارچوب قانون دفاع می‌کند.

ویژگی‌های بهترین وکیل نفقه در تهران

تخصص، تجربه و شهرت در زمینه دعاوی حقوقی به خصوص مسائل مربوط به خانواده و همچنین مهارت در سخنوری، از جمله خصوصیات بارز بهترین وکیل نفقه بوده، و موارد زیر سایر خصوصیات وی هستند:

 • مهارت در تحلیل رفتار افراد
 • مشاوره درست و دلسوزانه به افراد مراجعه کننده
 • پیگیر، جسور،  راسخ در انجام امور پرونده‌ها
 • توانایی پیش بینی رای دادگاه  قبل از تشکیل آن در خصوص تعیین میزان نفقه و …
 • تسلط بر قوانین مربوط به نفقه و دعاوی خانوادگی
 • تحصیلات بالا و قابل توجه در خصوص دعاوی حقوقی
 • دریافت حق الوکاله منصفانه و در حد عرف
 • ارائه راهکارهای موثر برای حل مشکل موکل در پرونده قضایی وی
بهترین وکیل نفقه در تهران

وظایف بهترین وکیل نفقه در تهران

به طور کلی می‌توان گفت هر اقدام یا پیگیری که سبب افزایش احتمال پیروزی موکل یک وکیل در پرونده وی شود، وظیفه وکیل محسوب می‌شود؛ اما وظایف بهترین وکیل نفقه پیش از انعقاد قرارداد وکالت شروع شده که آن، ارائه بهترین مشاوره حقوقی قبل از انعقاد قرارداد با موکل است.

پس از آن، وکیل نفقه دادخواست مناسب را به دادگاه ارائه کرده و شکایت موکل خود را ثبت می‌نماید. سپس در دادگاه‌های مربوطه به پرونده موکل خود  با آمادگی قبلی و استوار حاضر شده و از موکل خود تمام قد دفاع می‌کند. در نهایت پیگیری تمام مسائل پرونده و انجام امورات مرتبط با اجرای احکام برای مرد  ظیفه وکیل نفقه می‌باشد.

مزایای اخذ وکیل نفقه جهت مطالبه نفقه

به طور کلی در هر پرونده قضایی اعم از کیفری یا حقوقی، حضور بهترین وکیل تهران بسیار موثر بوده و تاثیرات مثبت زیادی در روند پرونده خواهد داشت. از قابل توجه‌ترین مزیت‌های اخذ وکیل نفقه جهت مطالبه نفقه، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسریع  فرایند کلی پرونده و اخذ هرچه زودتر حکم مصادره اموال مرد، طلاق یا دریافت نفقه
 • صرفه‌جویی در زمان
 • عدم نیاز به پیگیری و عدم نیازحضور موکل در جلسات دادگاه
 • آرامش بیشتر در طول فرایند پرونده
 • سهولت در اخذ حکم جلب خوانده
 • انجام اقدامات لازم توسط وکیل نفقه جهت توقیف اموال زوج به علت عدم پرداخت نفقه به زوجه
 • اخذ حکم طلاق زوجه از دادگاه توسط وکیل نفقه به علت عدم پرداخت نفقه به زوجه
 • تعیین نفقه بالا برای زن (دفاع از وی در این زمینه و افزایش نفقه تا حد امکان)

نکات حقوقی در خصوص نفقه

موارد زیر چند نکته مهم در خصوص نفقه هستند:

 • زن می‌تواند در هر حالتی از مرد درخواست نفقه کرده و این به این معناست که دلایلی مثل ورشکستگی مالی اوضاع بد اقتصادی و یا هر مورد دیگر دلیل محکمه پسندی برای عدم پرداخت نفقه محسوب نخواهد شد و در دادگاه نفقه زن مطلبه ممتازه است؛ که هیچ چیز دیگری بر آن  ارجحیت ندارد.
 • زن در صورتی که با مرد در یک خانه زندگی نکند و در مدت زمان ۶ ماه از مرد نفقه دریافت نکرده باشد و برای هردوی این ادعا ها استدلال محکمه پسند برای ارائه به دادگاه داشته باشد، به احتمال زیاد، دادگاه توجه به معیارهایی اعم از طبقه اجتماعی آنها، حکم جلب و توقیف اموال مرد را صادر خواهد کرد.
بهترین وکیل نفقه در تهران

نفقه چیست و انواع نفقه در قانون

نفقه از نظر قانونی مبلغی  مشخص بود که مرد موظف است از بعد عقد دائم آن را  به زن پرداخت کرده که در حقیقت برای خرید پوشاک خوراک  درمان بیماری   در کل تمام هزینه‌های ضروری و احتیاجات زن  در زندگی است از نظر قانون یزان ثروتمند بودن زن در این موضوع تاثیری نداشته و زن می‌تواند با هر مقدار ثروت، درآمد و سرمایه‍ای که داشته باشد، از مردی که در نکاح او است نفقه مطالبه کند به بیان دیگر زن مادامی که در نکاح مرد است، میتواند از نفقه دریافت کرده و داین مورد حق قانونی و شرعی وی است. مرد نیز موظف به پرداخت نفقه بوده و هیچ تبصره‌ای در این زمینه برای او وجود ندارد.

در قانون نفقه نیز انواع مختلفی داشته که موارد زیر از جمله آنها هستند:

 • نفقه در دوران عقد موقت: همانطور که گفتیم تفقه تنها در عقد دائم بر عهده مرد می‌باشد و به طور کلی در عقد موقت یا همان صیغه، مرد وظیفه‌ای در قبال پرداخت نفقه  به زن ندارد؛  اما در صورتی که در صیغه‌نامه این موضوع ذکر شده باشد و طبق توافقات قبل از عقد موقت، مرد  پرداخت نفقه را پذیرفته باشد  در صورت عدم پرداخت ن می‌تواند با استدلال به  صیغه نامه خود به دادگاه مراجعه کرده و نفقه را مطالبه کند اما در حالت  کلی برای زنی که در عقد موقت است حق نفقه وجود ندارد.
 • نفقه در دوران طلاق  رجعی: به زبان ساده می‌توان گفت اگر دوران طلاق رجعی باشد مرد موظف است در طول زمان عده به زن نفقه پرداخت نماید
 • نفقه در دوران بارداری طلاق: عده طلاق زن باردار تا پایان وضع حمل وی بوده و تا پایان این مدت نفقه بر عهده مرد می‌باشد.
 • نفقه در دوران وفات زوج: در صورتی که  مرد فوت کند، زن اگر از مرد باردار باشد تا پایان وضع حمل و در غیر این صورت تا ۴ ماه و ۱۰ روز پس از مرگ مرد، مستحق دریافت نفقه از وراث مرد بوده و در صورتی که وارثان این مبلغ را به او پرداخت نکنند، زن می‌تواند با مراجعه به مراجع قضایی حقوق خود را پیگیری نمایند.

زن چه زمانی می‌تواند برای مطالبه نفقه به دادگاه مراجعه نماید؟

قبل از هر چیز در نظر داشته باشید که بهترین حالت و بهترین زمان برای مراجعه به دادگاه، زمانی است که با یک وکیل متخصص در این زمینه مشورت کرده باشید؛ اما به طور کلی می‌توان گفت زن زمانی که تمام  شرایط زیر را دارا باشد، می‌تواند از مرد نفقه مطالبه کند و به طور قانونی وارد عمل شود:

زن در منزل شوهرش زندگی نکند و دارای منزلی جداگونه باشد چرا که اگر زن به همراه  مرد زندگی کند، به سختی می‌توان اثبات کرد که مرد هزینه خوراک و پوشاک او را تامین نمی‌کند. دلیل این موضوع این است که زن در این حالت دارای مسکن بوده و لازم است برای اثبات ادعاهای خود دلایل محکمه پسندی به دادگاه ارائه دهد. مورد بعدی ،مدت زمان عدم پرداخت نفقه  است که باید در دادگاه ثابت کنید که مرد به مدت (حداقل ) 6ماه نفقه زن را به او پرداخت نکرده است.

جمع بندی

در این مقاله قصد داشتیم شما را به طور کامل و جامع برای انتخاب بهترین وکیل نفقه در تهران راهنمایی کرده و تمام فاکتورهای لازم و مهم در این خصوص را مورد بررسی قرار دهیم؛ لذا شما می‌توانید با در نظر گرفتن موارد گفته شده، بهترین وکیل نفقه را انتخاب کنید. در نهایت وکیل نفقه تمام تلاش خود را برای پیروزی شما در دادگاه خواهد کرد و  در خصوص پرونده قضایی شما بی‌شک مورد اعتمادترین فرد است. شما می‌توانید سوالات خود را در زمینه حقوق و نفقه از طریق راه‌های ارتباطی با ما به اشتراک گذاشته و در کمترین زمان پاسخ آن را دریافت کنید. با تشکر از اینکه نظرات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک می‌گذارید و تا پایان این مطلب ما را همراهی کردید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

دکمه بازگشت به بالا